FAQ

Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli odpowiedzi na Państwa pytanie nie ma poniżej, z chęcią odpowiemy na nie osobiście 🙂

1. Czy wypoczynek zgłoszony będzie do MEN? – TAK . Zawsze spełniamy wszystkie wymogi, przepisy i procedury dotyczące wypoczynku dzieci i młodzieży.

2. W jakim wieku są uczestnicy zimowiska? Zapraszamy na wyjazd dzieci od 6 r.ż. oraz młodzież. Uczestnicy dzieleni są podczas wyjazdu na grupy wiekowe, a zajęcia dopasowane są do wieku i stopnia zaawansowania grup.

3. Czy trzeba uczęszczać na regularne zajęcia do Centrum Artystycznego Scena, aby móc pojechać na Obóz? NIE. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież, które chcą spędzić wakacje z nami w miłej i twórczej atmosferze 🙂

4. Czy uczestnicy kolonii będą ubezpieczeni? – TAK. Organizator zimowisla wykupi polisę ubezpieczeniową wypoczynku NNW, dla każdego uczestnika.

5. Czy dzieci będą miały dostęp do opieki medycznej? – TAK. Podczas zimowiska jest całodobowa opieka medyczna.

6. Co dziecko powinno zabrać ze sobą z odzieży ?
Komplet bielizny na każdy dzień, strój narciarski, stabilne, ciepłe buty, bieliznę narciarska, kominiarkę, gogle, KASK. .
– Poza tym: buty sportowe/baletki, lekki bawełniany strój sportowy typu dres, legginsy itp. do chodzenia po hotelu, na zajęcia artystyczne i treningi sportowe. Strój na dyskotekę, klapki.
Na spektakl: informacje o kostiumie do spektaklu będą podane w późniejszym terminie.

7. Plecak, torba czy walizka ? Walizka. Najlepiej na kółkach z wyciąganą rączką.

8. Ilu osobowe są pokoje ? 2-5 cio osobowe.

9. Jak wygląda plan dnia na kolonii ? Poniżej przedstawiamy przykładowy/ramowy program dnia. W poszczególne dni obozu może on ulegać zmianom w zależności od pomysłów, potrzeb, chęci i siły dzieci, a także niespodzianek programowych przygotowanych przez kadrę.

godz..08.00 – pobudka
godz. 08.30 – śniadanie
godz. 09.30 -zbiórka przed wyjściem na stok, sprawdzenie obecności i ubioru
godz. 09:45 wyjście na stok
godz. 10:00-12.30 jazda na nartach

godz. 13.15 obiad
godz. 14.00 – odpoczynek i czas wolny
godz. 15.00 -18.30 – Moduły zajęć artystycznych (muzyczne, teatralne, taneczne)
godz. 18.30 -odpoczynek – przygotowanie do kolacji
godz. 19.00 – kolacja
godz. 19.40 – gry i zabawy integracyjne, konkursy, karaoke,
godz. 21.00 – czas wolny
godz. 21.30 – przygotowanie do ciszy nocnej
godz. 22.00 – cisza nocna

10. Czy dawać dziecku jakieś leki? Uczestnik kolonii jest pod opieką medyczną całodobowo. W razie konieczności będzie zaopatrzone. W sytuacji gdy dziecko stale przyjmuje leki należy to zgłosić i odnotować w Karcie Uczestnictwa, którą wypełniacie Państwo przy składaniu rezerwacji miejsca podczas zimowiska. Leki powinny być przekazane kierownikowi lub wychowawcy przed wyjazdem, wraz z opisem ich stosowania. Dziecko nie powinno posiadać przy sobie w pokoju hotelowym leków, o których kierownik lub wychowawca nie jest poinformowany (nawet tabletki na ból gardła tzw. do ssania powinny być zgłoszone i oddane w depozyt)

11. Komputery i inne rzeczy wartościowe? Organizator i kadra nie odpowiadają za wartościowe rzeczy zagubione lub zaginione, które nie zostały przekazane w depozyt pod opiekę wychowawcy lub kierownika. Dlatego zachęcamy rodziców, aby nie dawali dzieciom laptopów, tabletów, gier komputerowych i innych wartościowych sprzętów elektronicznych, ponieważ ich ew. zagubienie mogłoby być dla dziecka stratą która przyćmi te wartościowe chwile i moc atrakcji związanych z pobytem na wyjeździe.

12. Czy w ośrodku będzie dostępna woda do picia dla dzieci? TAK. w stołówce ośrodka jest dostęp do wody i herbaty cały dzień.

13. Ilu jedzie wychowawców / czy kadra posiada uprawnienia? Zgodnie z wymogami każdorazowo zgłaszamy kolonię do Kuratorium Oświaty i Wychowania, a nasza kadra kierownicza i wychowawcza, opiekująca się dziećmi i młodzieżą na wypoczynku letnim i zimowym spełnia odpowiednie wymogi. Posiada uprawnienia i kwalifikacje potwierdzone dyplomem i certyfikatem, które są zatwierdzone przez organizatora wypoczynku oraz organ nadzorujący – Kuratorium Oświaty i Wychowania z siedzibą w Warszawie.
Kadra :
Kierownik: Beata Wallerin
Wychowawcy: Renata Struzik tel: 694 522 884, Agata Struzik- Nawrocka.
Instruktorzy dodatkowi: Adam Serowaniec, Joanna Chułek, Arkadiusz Nawrocki. Opieka medyczna zostanie przedstawiona uczestnikom zimowiska na miejscu

Centrum Artystyczne Scena
ul. Dworcowa 52 (1 piętro), Sulejówek
www.rozwijamytwojtalent.pl
www.facebook.com/cascena